Mai greu decât au crezut

Handbalistele de la CS Timişoara au reuşit o nouă victorie în Divizia A. Bănăţencele s-au impus cu scorul de 32-29 în faţa formaţiei CSM Slatina, rezultat care menţine gruparea timişoreană pe locul 3 în clasament. În runda viitoare, CS Timişoara va înfrunta pe Mureşul Târgu Mureş.

CS Timişoara s-a impus cu emoţii în faţa formaţiei CSM Slatina. Ceea ce trebuia să fie o partidă uşoară pentru gruparea bănăţeană s-a transformat într-un meci cu un final încins. Pauza partidei dintre cele două echipe le-a găsit în avantaj pe timişorence, scor 17-15. Echilibru s-a menţinut şi în partea a doua a jocului, însă graţie avantajului din prima repriză, CS Timişoara a câştigat cu scorul final de 32-29.

Cea mai bună jucătoare de pe teren a fost Călina Calu, autoare a 8 goluri. Timişorencele se menţin pe locul 3 în Divizia A şi se pregătesc pentru disputa cu Mureşul Târgu Mureş, de peste o săptămână.

Autor: Florin Haidamac

tags: handbal Timisoara, Sorinel Voicu, CS Timisoara