Cupa de Iarna 2011 - CS Timisoara 34 - 31 Kikinda

Dupa victoria in fata echipei Universitatea Timisoara, jucatoarele de la CS Timisoara au intalnit un adversar mult mai puternic, Kikinda.

Inca din debutul meciului timisorencele au reusit sa-si impuna ritmul, reusind sa realizeze o diferenta de 11 goluri la jumatatea primei reprize, iar la pauza scorul de 23-14.

In repriza secunda adversarele au practicat un joc dur, nesanctionat de arbitrii, fapt ce a facut ca doua din jucatoarele de baza a echipei timisorene sa nu mai poata juca in urma unor accidentari grave, iar din acest motiv multe dintre jucatoare au incercat sa se menajeze, scorul final consimtind o noua victorie pentru CS Timisoara, la 3 goluri diferenta, 34-31.

Duminica in ultimul meci pentru echipa CS Timisoara adversara va fi echipa Beograd, care a reusit doua victorii categorice.

tags: handbal Timisoara, Sorinel Voicu, CS Timisoara