Cupa de Iarna - Universitatea Timisoara - Milenium Beograd

Universitatea Timisoara a disputat al 2 lea meci in cadrul Cupei de Iarna 2011 contra formatiei Milenium Beograd, echipa ce a castigat primul meci in fata echipei din Kikinda la o diferenta de 12 goluri.

Timisorencele au inceput meciul foarte ofensiv si au reusit timp de 15 minute sa conduca in teren ostilitatiile, lasand impresia ca poate furniza o surpriza. Dar nu a fost asa. Oaspetele au reusit sa revina in joc si sa conduca la pauza cu o diferenta de cinci goluri, 21-16.

Repriza secunda studentele nu au mai reusit sa reduca din diferenta, ba chiar ea s-a marit treptat, scorul final fiind 43-27.
Desi echipa timisoreana are jucatoare cu potential si capabile sa faca diferenta intr-un meci, rezultatele sunt foarte dezamagitoare in campionat, dar se insista mentinerea antrenorului actual la echipa.

tags: handbal Timisoara, Sorinel Voicu, CS Timisoara