Egal pentru codasele grupei

Duminica in sala C-tin Jude din Timisoara s-au intalnit ultimele 2 echipe clasate a grupei, Universitatea Timisoara si Universitatea Resita.

Meciul conta doar pentru orgoliul jucatoarelor, deoarece oaspetele aveau in clasament cu 4 puncte mai mult decat timisorencele si victoria nu schimba cu nimic pozitia in clasament.
Jocul a debutat intr-o relaxare totala a ambele echipe si doar interventiile sigure si repetate ale portaritelor de la ambele echipe au condimentat spectacolul din teren.
Combatantele au trecut pe rand la conducere pe tabela in prima jumatate a meciului, iar gazdele au reusit sa-si confere un avantaj minim de un gol, 13 - 12, la fluierul de final a primei reprize.
Repriza secunda se desfasoara tot in aceiasi nota ca si prima, ambele echipe conducand ostilitatiile pe rand, iar finalul celor 60 de minute de joc consfinteste un egal 25-25, echitabil dupa jocul prestat de ambele echipe.

tags: handbal feminin, Universitatea Timisoara, Universitatea Resita